היסטוריה פלשתינית מזוייפת

ידידיה אטלס, עיתונאי המתמחה בגאו-אסטרטגיה של המזרח התיכון

בשנת 2008 נאם בכנס איפא"ק השנתי בוושינגטון המועמד לנשיאות ארה"ב, ברק אובמה. המתמודד הדמוקרטי המבטיח קיבל מחיאות כפיים סוערות, על הצהרותיו כי לא יאפשר לאיראן להשיג נשק גרעיני, וכי ירושלים תישאר בירתה הבלתי מחולקת של ישראל.

לאור הופעתו האחרונה באיפא"ק והדיבור בשתי פנים בו נקט – וזה עוד קודם שהזכרנו את מזימות הממשל שלו בשלוש השנים האחרונות להגביל את האפקטיביות של הסנקציות המשתקות על איראן, תוך הפעלת לחץ על ישראל שלא לתקוף גם אם יהיה בכך צורך קיומי – האמינות של מר אובמה בהצהרותיו על ירושלים מוטלת גם היא בספק.

הנשיא אובמה בהחלט עקבי בחוסר העקביות שלו. בעבר, למחרת הצהרות נחרצות על אי-חלוקתה של ירושלים, אמר כי "על הצדדים לנהל משא ומתן כדי ליישב בעיות אלו ביניהן". בחודש מאי האחרון, בנאום מדיניות שנשא במשרד החוץ, אמר כי  לצדדים נותרו "בעיות רגשיות קורעות לב" וכי יש לשאת ולתת על "עתיד ירושלים".

עמדתו של ממשל אובמה מראה בבירור כי בבית הלבן קנו את השקר האסלאמי הגדול על ירושלים. הסיבה שירושלים חשובה כל כך למוסלמים, היא משום שהעיר באמת חשובה ליהודים. כאשר ירושלים המזרחית, ובתוכה העיר העתיקה והר הבית, נכבשו על ידי הממלכה ההאשמית של ירדן משנת 1949 ועד 1967, לא ביקר בירושלים מנהיג ערבי או אסלאמי חשוב אחד. לא מלך ערב הסעודית, לא ראש אש"ף יאסר ערפאת – מה שלא הפריע להם לשפוך דמעות תנין על אובדן ירושלים לאחר שישראל שיחררה אותה במלחמת ששת הימים.

המוסלמים שמתפללים במסגד אל אקצה הבנוי על הר הבית, מפנים את גבם אל המסגד ואת פניהם למכה. מדוע? כיוון שירושלים כשלעצמה לא אומרת כלום למוסלמים – אלא רק ביחס לחשיבות שמעניקים אויביהם – היהודים והנוצרים – לעיר.

ירושלים אינה מופיעה כלל בקוראן או בתפילות האיסלאם. מייסד הדת, הנביא מוחמד, מעולם לא ביקר בה, ושום מסגד לא נבנה בה עד שנת 682 לספירה, כאשר הח'ליף האומיי סולימאן עבד אל מאלכ הקים מבנה בהר הבית, כדי ליצור אלטרנטיבה דתית, לאחר שעבדאללה אבן אל זובייר מרד נגד השלטון האסלאמי בדמשק, כבש את מכה ומנע מעולי הרגל להגיע אליה.

הח'ליף קרא למסגד 'אל אקצה' וטען שהיה זה המסגד שנזכר בקוראן כמקום בו מוחמד התפלל, אך לדברי ד"ר מרדכי קידר, המסורת המוסלמית מוכיחה כי 'אל אקצה' הנ"ל מצוי בחצי האי ערב, ולא בגבולות ישראל.

ד"ר קידר, חוקר בעל שם עולמי בתחומי האסלאם והמזרח התיכון, מציין נקודות נוספות: "שושלת הח'ליפים של בית אומייה המציאה 'מסורות' כדי לשמור על ערכה של ירושלים, שיצדיק עלייה אליה לרגל מצד מוסלמים מאמינים. גם צלאח א-דין אימץ את מיתוס 'אל אקצה' כדי להלהיט את הלוחמים המוסלמים נגד הצלבנים במאה ה-12".

התעמולה האסלאמית ממשיכה. התכסיס החדש הוא שבנוסף להמצאת היסטוריה משלהם, המוסלמים  מכחישים את ההיסטוריה המתועדת שלנו. השיטה נמשכת והשקר עודנו שקר. למרות זאת, רבים במערב מתנדבים לאמץ בהתרפסות את הכזבים האסלאמיים על ארץ ישראל בכלל ועל ירושלים בפרט – לרבות התושב הנוכחי של הבית הלבן.

21.3.12

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: