זה לא גינטר גראס – זה אנחנו

מאמר מערכת

נעשה לנו את החיים קלים, אם נסתפק בתגובה על שירו של גינטר גראס כשירו של גרמני מהדור הישן, שהמכסה על הביוב שלו הוסר והכל גלש החוצה. האמת עגומה יותר. הביוב הגרמני הישן מתערבב היטב בהתקפה הבלתי פוסקת על ישראל. גינטר גראס בסך הכל לחץ קצת יותר מדי על הגז.

הוא הרי קולט כל הזמן, שמאז מלחמת העולם השניה לא היה פשע נגד האנושות גדול יותר מההתנחלויות של היהודים בארץ ישראל. הוא קולט כל הזמן – בעיקר ממקורות ישראליים – שיש אף פשע גדול יותר במדרג הפשעים נגד האנושות: יהודי יורה בערבי מתוך הגנה עצמית. מדובר אליבא דכוליי עלמא בשתי שערוריות קולוסאליות בתחום המשפט. גינטר הסיק אפוא, שישראל מסכנת את שלום העולם. הוא ועוד יותר מ-50 אחוז של דעת הקהל באירופה, שסבורה שישראל היא הסכנה הגדולה לעולם. האמת היא, שגינטר גראס הלך קצת רחוק מדי אך אינו יוצא מהכלל: השערוריה האמיתית מבחינתו היא יהודי נושם.

ומבחינת אלה שלמד מהם, יהודי נושם תוך כדי תפילה זו עבריינות קשה עוד יותר. יהודי נושם שלקח לעצמו זכויות בארצו – שערורייה שיש לכתוב עליה שיר. אם כי בישראל מקובל להסתפק בעצומה בלבד, או לחלופין במאמר של איש רוח בכותרת הראשית של אחד מעתוני הבוקר.

השיר של גינטר לא בא כיתום לחלל ריק. מי שעוקב אחרי כותרות מפעלות הרוח של 'הארץ' יכול היה למצוא שם הלך מחשבה שאומר הכל: "ברלין ניצחה וירושלים הפסידה", נכתב לא מכבר במאמר ענק ומלומד על גרשם שלום. ועל חנה ארנדט נכתב כי היא "חוזרת כמנצחת". ישראל שדחתה אותה, עכשיו נכנעת לה. וכל זה משדר לגינטר, שהוא בן לעם שגם היהודים כבר מכירים בעליונותו המוסרית. מילא, עליונותו הכלכלית, הפילוסופית, תהילת העבר; אבל יהדות פלשתינה מכירה עכשיו בכך ש"הרצחת וגם ירשת" זו אמירה שחבויה בה מחמאה גדולה בכל הקשור לגרמניה: "ירשת", הכוונה לתחושת העליונות המוסרית של היהודים. לא עוד. עכשיו הגרמנים מיקמו את עצמם במישור של עליונות רוחנית מוסרית – דווקא משום שרצחו שישה מיליוני יהודים.

עובדה, הישראלים מגלים אהדה גדולה על פי סקרים שונים לגרמניה; ואילו הגרמנים עצמם, סרבנים שכמותם, ממשיכים לשנוא ברובם את הישראלים. והפעם, כנראה מסיבות טובות. כך לפחות אומר להם מדי יום העיתון שהם משקיעים בו, באמצעות מו"ל אחד, מיליוני יורו. הם אלה שמשקיעים בחוגים אקדמיים, בקרנות ובמוסדות, שדואגים לאינדוקטרינציה של נוער ישראלי וסטודנטים. אכן, הגיע הזמן שיהודים ילמדו ערכי דמוקרטיה מגרמניה. והישראלים מקבלים את העליונות הגרמנית בתחומי הרוח, גדול סופריהם מקבל לפחות פעם בשנה פרס גדול לספרות בגרמניה ומטהר את מצפונם. השילומים היו כסף קטן לעומת הדיבידנדים המוסריים הגדולים שמעניקים הישראלים לגרמניה.

ואז בא הסופר הדגול ממרומי האולימפוס המוסרי אינטלקטואלי שלו ואומר לישראלים את מה שלמד ממאמריהם של סופריהם הגדולים ביותר, ומושך קצת חוט של הגזמה. בגלל שהדברים יצאו מעטו של סופר גרמני, נחשפה לפתע המערכה האנטי-ישראלית הבלתי פוסקת כאנטישמית בגוון נאצי. דבר לא השתנה, אומר הווטראן של הוואפן אס-אס.

 אמנון לורד

8.4.12

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: