מורך לב של המשטר הדמוקרטי

מאמר מערכת

למי שהיה ספק לגבי אופיים של אירועי יום הנכבה, באו ההתרחשויות בקמפוסים של האוניברסיטאות בישראל והראו שמדובר במופעי הסתה והמרדה נגד המדינה.

לא היו אלה אירועי זיכרון; ציון הנכבה כיום זיכרון אף פעם לא עמד בראש מעייניהם של עורכי האירועים. ציון הנכבה באופן היסטורי נועד לצרכי דה-לגיטימציה של מדינת ישראל. זהו לא יום אבל על אסון שקרה לעם הפלשתיני, זהו ציון תקומתה של מדינת ישראל כאסון, כפשע נגד האנושות, ומי שיוזם את הטקסים הללו שולל את זכות קיומה.

אין טעם להתפלפל יותר מדי לגבי המסתתר מאחורי האירועים המגונים. דגלי פלשתין המונפים בהם וההזדהות המוחלטת עם סמלי הלאום הערבי-פלשתיני, אש"ף ושאר התנועות האיסלאמיסטיות – אומרים הכל. תודעת 'פלשתין' במרכזי הלימוד בישראל נועדה לבוא במקום תודעת הקיום הדמוקרטי הישראלי ולרשת אותה.

השאלה היחידה שצריך להעלות היא מדוע רשויות אכיפת החוק אינן פועלות בנושא זה? האם הן מקבלות את התעמולה של עורכי ההפגנות כאילו מדובר בהזדהות עם סבלו של האחר?

יש חוקים בישראל נגד פגיעה במדינה, נגד הסתה והמרדה נגדה. הסתה והמרדה נגד המדינה כמוה כהסתה נגד הציבור הישראלי האזרחי כולו. זו שערוריה שאירועי השנאה והשטנה המקובלים בקמפוסים שונים בעולם מצאו להם בית חדש במדינה היהודית.

ההצעות השונות למנוע את קיום האירועים על ידי כפיית רשויות האוניברסיטאות לפעול באמצעות קיצוץ תקציבי היא מוטעית. היועץ המשפטי לממשלה חייב להתעשת ולהנחות את ראשי האוניברסיטאות כי אירועים אלה יש בהם משום עבירה על חוקים שונים. למשל, לא ייתכן שהחוק אוסר הסתה לגזענות – אבל מתיר הסתה למען חיסול המדינה. הפעילות הזאת מסייעת לדה-לגיטימציה של מדינת ישראל, והיא מתבצעת בתיאום ובשיתוף פעולה עם ארגונים ומדינות שחרתו על דגלם את השמדת מדינת ישראל.

היועץ המשפטי והמשטרה ישראל אינם יכולים לאכוף את החוק רק לפי מידת השערורייתיות שעיתון או שניים מייחסים לאירוע. משטרת ישראל קפצה כמו כלב צייתן לחקור התרחשות מינית ביזארית בחוף תל-אביב – רק בגלל כותרות ראשיות שפורסמו בעיתון. הגיע הזמן שהממונים על אכיפת החוק בישראל ייפעלו גם להגנת הדמוקרטיה, ולא יתרגשו רק מהקדמה או הסכמה שכתב רב פנאטי שמתגורר ביהודה ושומרון.

החוק הישראלי חל גם בקמפוסים של האוניברסיטאות; העובדה שאירועי ההסתה וההמרדה מתנהלים בחופשיות אינה מסימני הסובלנות והפתיחות של מדינה דמוקרטית, אלא סימנים מדאיגים לכשל של המשטר הדמוקרטי שנאחז במורך לב ובתבוסתנות נוכח אויביה של הדמוקרטיה מבפנים.

אמנון לורד

17.5.12

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: