חילול 'יד ושם': קריעת ספר תורה

מאמר מערכת

חילולו של אתר ההנצחה הלאומי 'יד ושם', ככל הנראה על ידי גורמים חרדיים סהרוריים, הוא חציית קו אדום שאין לעבור עליה לסדר היום. למדינת ישראל הריבונית אסור להשלים עם העובדה שגדלה בתוכה תת-תרבות שרואה בכולנו אחראים עקיפים לרציחתם בעבר של קדושי השואה ולרצח בהווה של חללי צה"ל במערכות ישראל נגד הקמים להורגנו.

הכת הזו מקיפה, מן הסתם, מיעוט קטן וסהרורי בשולי הציבור החרדי. בריסוס אמרות שפר כגון: "היטלר תודה" ו"המנהיגות היהודית רצתה בשואה", קרעה הכת הזו את אחרוני החוטים שמקשרים בינה לבין שאר העם היהודי, והוציאה את עצמה מן הכלל. השקפת העולם הזו הופכת את רובו המוחלט של העם היהודי לחסר לגיטימיות ושותף לרצח בניו ובנותיו.

המחשבה שמבוטאת במעשים אלה, לפיה השואה 'היתה טובה לציונות' משולה לאמירה כי טוב שחיילי צה"ל נהרגים בקרב, כיוון שהמוות משרת את האינטרסים שלנו בסחיטת העולם. יש כאן קבלה מושלמת לנרטיב האיראני שהושמע לא פעם על ידי הצורר אחמדניג'אד, שאמר כי לא היתה שואה וכי היהדות הבינלאומית משתמשת באגדה אודותיה כדי לסחוט את העולם.

ילד הגדל על השקפת הבאושים הזו, יהפוך בהכרח לשונא עמו ומשתף פעולה פוטנציאלי עם הגרועים שבאויבנו. מציאות זו כבר התרחשה בימינו, כשנציגי נטורי קרתא נסעו לעניק גביע קידוש לנשיא איראן. לחיצת יד לצוררי ישראל אינה טעות נסלחת, ומהווה מתן לגיטימציה לרדיפה של כל תושבי מדינת ישראל.

בגלל קבוצת שוליים סהרורית כזו יכולים אנשים כעלי חמנאי וחסן נסראללה לטעון שאינם אנטישמיים, אלא רק 'מתנגדי הציונות'.

ברור לכל כי רוב מוחלט של הציבור החרדי זועזע מהכתובות המחרידות. רובם של החרדים יודעים היטב כי למרות הויכוח הקשה עם הציונות, לשואה אחראים מנהיגי גרמניה ובראשם אדולף היטלר, שמטעמים אנטישמיים קלאסיים פעלו להשמדתו המוחלטת של עם ישראל. הם השמידו לא רק את הציבור החרדי, אלא גם מיליונים של יהודים מתבוללים וצאצאיהם, שחלקם אף שכחו את מסורת אבותיהם והופתעו לגלות את יהדותם.

עובדה היסטורית היא שמיליון חברי ארגון ה'בונד' במזרח אירופה לא הושמדו בשל לימוד התורה שלהם, אלא רק בשל יהדותם.

עם זאת, נראה כי הקהילה החרדית לבדה לא מצליחה להקיא מתוכה את קיצוניה המהלכים אימים גם על גדולי הרבים ופועלים בסגנון מאפיונרי לכל דבר ועניין. הגיע הזמן שמדינת ישראל תפעיל את זרועות החוק השונות למיגורה של התופעה.

על הממשלה להורות למשטרה לאתר את עושי מעשי הנבלה הללו ויש להחמיר בענישתם כדינם של מחללי קודש. כפי שאנו מזועזעים בשריפת בית כנסת או בקריעת ספר תורה, כך יש להיות מזועזעים כשאתר ההנצחה הקדוש הזה מחולל ברגל גסה. מקומם של אויבי עמנו, אינו בינינו.

אסף גולן

12.6.12

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: