הרחבת היישובים – שינוי מגמה

 אריה הס הוא יו"ר 'מועצת ירושלים רבתי'

פסיקת בית המשפט העליון אודות פינוי שכונת האולפנה היא פסיקה אנטי חברתית, אנטי אנושית ואנטי לאומית מדרגה ראשונה. למרות הפלת חוק ההסדרה בידי ראש הממשלה, יש להמשיך לעשות ככל שניתן, בכל דרך אפשרית, למניעת עקירת המתיישבים מאדמתם. עם זאת, מוצע להתעלות ולראות בפרשת גבעת האולפנה – כואבת ולא צודקת ככל שתהיה – גם את חצי הכוס המלאה.

ראש הממשלה הכריז, בתמורה להריסת הבתים, כי ממשלתו תבנה 850 בתי מגורים חדשים במזרח ישראל (יהודה, שומרון וירושלים רבתי), ובהכרזה זו יש לראות הכרעה אסטרטגית רבת משמעויות.

ראשית, היא מסמנת לאנשי השמאל שעוסקים 24 שעות ביממה במציאת דרכים לפגוע ולחבל במפעל ההתיישבות היהודית במזרח ישראל, שפעילותם האנטי-התיישבותית ואנטי-ציונית איננה משתלמת. תחת פגיעה בהתיישבות היהודית עד נהר הירדן, הם מביאים לחיזוקה וביסוסה.

פעילי השמאל ייצטרכו מעתה לקחת בחשבון שעל כל בית מגורים שייהרס בגין פעילותם נגד ההתיישבות, תקדם ממשלת ישראל אישורים לבניית עשרות, מאות ונקווה שגם אלפי בתי מגורים חדשים במכה אחת.

שנית, בהכרעתו זו מאותת ראש הממשלה לפלשתינים ובני בריתם בישראל ובעולם, שסבלנותה של ישראל מול סרבנותם לנהל שיחות שלום עם ישראל הולכת ופוקעת, והיא לא חוששת ולא מהססת לקדם תוכניות בינוי רחבות היקף ביישובים, תהיה תגובת ארה"ב אשר תהיה.

שלישית, הכרעת ראש הממשלה היא תקיעת מסמר נוסף בארון הקבורה של הרשות הפלשתינית שכל יום נוסף שעובר מקרב ומאיץ את התפרקותה.

מעל לכל, מתן אור ירוק לבניית מאות בתי מגורים חדשים מאותת לעולם כי יהיה זה הזוי לחלוטין לחשוב ולדבר על עקירת ההתיישבות היהודית בגבולות 1967, דרישתה של הרשות הפלסטינית כתנאי לחידוש השיחות עם ישראל.

צירוף הערכות אלה למקשה אחת מוביל למסקנה לפיה קרב היום בו ראש הממשלה נתניהו וממשלת ישראל יעמדו בפני הצורך לקדם הכרעה מכוננת על החלת ריבונות ישראל וחוקיה עד נהר הירדן.

מסקנה זו מחייבת את כל הצדדים לקדם את המהלך ולהבין מהן המשמעויות המתחייבות מן ההכרזה על החלת הריבונות. על ישראל לקחת בחשבון מתן זכות הצבעה לישראלים ויהודים בתפוצות, קידום תמריצים מוגדלים לעידוד עליית רבים מהם לישראל וקידום גיור רחב היקף כדרך להרחקת כל סכנה דמוגרפית, בגין צירוף 1.5 מיליון ערבים מוסלמים לאוכלוסיית ישראל.

בנוסף, יש לגבש מדיניות כלכלית-חברתית שתתמודד עם הבעיות והאתגרים הנגזרים משילובם במשק הישראלי כצרכנים וכעובדים.

לבסוף, יש להבטיח את דמותה הדמוקרטית של מדינת ישראל, ללא סיכון ופגיעה במעמדה והגדרתה כמדינת העם היהודי, והבלטתה כמדינת רוב יהודי ומיעוט ערבי, בדרך של כינון דרג של ממשל אזורי קנטוני.

הריסת חמישה בתים בבית אל היא דבר חמור ועלינו להיאבק בדרכים דמוקרטיות כדי שלא תתממש, אולם בראייה רחבה ומדינית, הרחבת היישובים כפי התחייבותו של ראש הממשלה תמשיך לבסס את אחיזתנו ביהודה ושומרון – ועלינו להתכונן אליה.

18.6.12


מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: